15/11/2017 – Premiera albumu „Christmas Time”
15 listopada 2017
06/01/2018 – Koncert Świąteczny
6 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

12/2017 – Koncerty promujące płytę „Christmas Time”

W grudniu 2017 roku odbyły się trzy koncerty promujące płytę „Christmas Time”.

Podczas koncertów został zaprezentowany cały repertuar nowej płyty. Siedemnaście kompozycji prezentujących bogactwo i różnorodność twórczości związanej z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostały wykonane najbardziej popularne na świecie utwory świąteczne jak „White Christmas”, „Christmas time” czy „Happy Christmas”, w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza, na chór żeński, kwartet smyczkowy i kwintet dęty. Szczególnie emocjonalnie odbierany był przez publiczność ostatni utwór, wieńczący płytę – „Przekażcie sobie znak pokoju”.

Koncerty odbyły się 8 grudnia w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 16 grudnia w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach oraz 30 grudnia w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

Wraz z chórem „Puellae Orantes” wystąpił kwartet smyczkowy „Apotheosis” oraz „Krakowski Kwintet Blaszany”.

Podczas koncertu w Bazylice Katedralnej chór przekazał na ręce proboszcza – Ks. Prałata Adama Nity – „Fanfary ku czci Piety Tarnowskiej”, skomponowane przez Łukasza Farcinkiewicza.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz z budżetu Miasta Tarnowa.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU 8.12 W LUSŁAWICACH

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU 16.12 W KATOWICACH

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU 30.12 W TARNOWIE

Skip to content