15/11/2017 – Premiere of the “Christmas Time” album
15 listopada 2017
06/01/2018 – Christmas concert
6 stycznia 2018
Show all / Pokaż wszystkie

12/2017 – Koncerty promujące płytę “Christmas Time”

W grudniu 2017 roku odbyły się trzy koncerty promujące płytę “Christmas Time”.

Podczas koncertów został zaprezentowany cały repertuar nowej płyty. Siedemnaście kompozycji prezentujących bogactwo i różnorodność twórczości związanej z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostały wykonane najbardziej popularne na świecie utwory świąteczne jak “White Christmas”, “Christmas time” czy “Happy Christmas”, w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza, na chór żeński, kwartet smyczkowy i kwintet dęty. Szczególnie emocjonalnie odbierany był przez publiczność ostatni utwór, wieńczący płytę – “Przekażcie sobie znak pokoju”.

Koncerty odbyły się 8 grudnia w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 16 grudnia w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach oraz 30 grudnia w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

Wraz z chórem “Puellae Orantes” wystąpił kwartet smyczkowy “Apotheosis” oraz “Krakowski Kwintet Blaszany”.

Podczas koncertu w Bazylice Katedralnej chór przekazał na ręce proboszcza – Ks. Prałata Adama Nity – “Fanfary ku czci Piety Tarnowskiej”, skomponowane przez Łukasza Farcinkiewicza.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz z budżetu Miasta Tarnowa.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU 8.12 W LUSŁAWICACH

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU 16.12 W KATOWICACH

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU 30.12 W TARNOWIE