03/11/2017 – Cykl koncertów „Do końca ich umiłował”
3 listopada 2017
12/2017 – Koncerty promujące płytę „Christmas Time”
3 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

15/11/2017 – Premiera albumu „Christmas Time”

Puellae Orantes - Christmas Time

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wydał kolejną – dziesiątą – płytę, której premiera odbyła się podczas konferencji prasowej w Restauracji „Tatrzańska”.

Inspiracją do powstania albumu były koncerty noworoczne, które chór wykonywał ze znamienitymi gośćmi, w tym z zespołem „The King’s Singers”, kwintetem dętym „Canadian Brass”, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus” czy Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Repertuar tych koncertów zawsze nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia. Były to projekty unikatowe, z repertuarem opracowanym specjalnie na tę okazję.

W albumie „Christmas Time” znalazły się utwory w całości zaaranżowane przez warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza, z którym chór współpracuje od 2012 roku. Na repertuar płyty złożyły się zarówno tradycyjne polskie kolędy jak i standardy światowej muzyki bożonarodzeniowej.

Do współpracy przy realizacji albumu „Christmas Time” tarnowski zespół zaprosił  kwartet smyczkowy „Apotheosis”  oraz „Krakowski Kwintet Blaszany”.

Kwartet smyczkowy „Apotheosis” powstał w 2009 roku. Zespół jest laureatem międzynarodowych konkursów w Polsce, Ukrainie i Słowenii. Uczestniczył w prestiżowych festiwalach, trasach koncertowych, m.in. po Stanach Zjednoczonych. Realizuje różnorodne  projekty artystyczne zarówno muzyki  klasycznej jak i muzyki filmowej czy rozrywkowej.

Krakowski Kwintet Blaszany – „Cracow Brass Quintet” powstał w 2002 roku. W skład zespołu wchodzą utalentowani muzycy współpracujący na stałe z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach czy Orkiestra Filharmonii Krakowskiej. Kwintet zdobywał nagrody na konkursach, a jego członkowie są laureatami wielu nagród indywidualnych. Na swoich koncertach zespół proponuje utwory zróżnicowane pod względem stylistycznym i epokowym.

Nagranie materiału dźwiękowego nowego albumu odbyło się 11, 12 i 13 września, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Koncerty promujące płytę będą miały miejsce w:

  • Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – 8 grudnia, (będzie to Premierowy Koncert, wstęp za zaproszeniami),
  • Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach – 16 grudnia, (bilety: www.nospr.org.pl),
  • Bazylice Katedralnej w Tarnowie – 30 grudnia (wstęp wolny).

Galeria z sesji nagraniowych

Skip to content