Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” pragnie serdecznie zaprosić na Koncert VIVAT POLONIA, który odbędzie się 17 listopada o godz. 18.00 w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach.

Będzie to wyjątkowy projekt z kilku względów. Koncertem będzie dyrygował Maestro Chikara Imamura, wybitny japoński dyrygent, laureat prestiżowych konkursów dyrygenckich: im. Herberta von Karajana w Japonii, finalista Konkursu Dyrygenckiego im. Guido Cantellego w Mediolanie. Od 1983 roku, kiedy zwyciężył w Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, regularnie wraca do Polski. W sezonie 2002-03 był gościnnym dyrygentem Opery Narodowej w Warszawie.

Repertuar koncertu złożony będzie z pięknych, polskich utworów. Rozpoczną go barwne - połączone z choreografią - utwory folklorystyczne a’capella, które chór prezentował w sierpniu b.r. podczas Międzynarodowego Konkursu w Tajwanie, zdobywając złoty medal. Następnie, w hołdzie wybitnemu polskiemu kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce, w dwusetną rocznicę jego urodzin, zabrzmią znane pieśni: „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna” oraz „Spod igiełek kwiaty rosną” z II aktu opery „Straszny dwór”. W drugiej części koncertu zostanie zaprezentowane dzieło Łukasza Farcinkiewicza - "Missa pro Patria", skomponowane z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wykonawcami koncertu będą: Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES oraz Orkiestra SINFONIA GALICYA, której twórcą jest Piotr Tarcholik - I koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Zespół „Puellae Orantes” należy do elity młodzieżowych chórów europejskich. Jest laureatem 26 konkursów chóralnych. Koncertował w większości krajów europejskich, Stanach Zjednoczonych i Tajwanie. Wydał 11 płyt CD, nagrodzonych Złotymi i Platynowymi Płytami, a także statuetką Fryderyka.

Celowo na miejsce koncertu została wybrana Sala Koncertowa NOSPR w Katowicach, gdyż uznawana jest obecnie za jedną z najlepszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie. Może pomieścić 1800 słuchaczy. W tym roku, została przyjęta do międzynarodowej organizacji ECHO, skupiającej najlepsze sale koncertowe Europy. NOSPR stała się częścią sieci 21 najbardziej opiniotwórczych instytucji w świecie europejskiej muzyki klasycznej.

W celu zamówienia biletów i transportu autokarem z Tarnowa, proszę kontaktować się telefonicznie: 602 794 991.

Skip to content