Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" serdecznie zaprasza

na KONCERT PROMUJĄCY ALBUM "Missa pro Patria"

 

Koncert odbędzie się 25 maja 2019 r., w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a głównym dziełem, będzie - zawarta w albumie - "Msza za Ojczyznę" Łukasza Farcinkiewicza.

Msza jako forma muzyczna, była przez wieki komponowana przez znamienitych mistrzów, dlatego w pierwszej części chór pragnie zaprezentować mszę z epoki klasycyzmu.

Będzie to "Missa sub titulo Sancti Leopoldi" Michaela Haydna, przy akompaniamencie organowym Marcina Kucharczyka. Pierwszą część koncertu zakończy "Te Deum" Josepha Haydna, sławnego klasyka wiedeńskiego. To wybitne dzieło, skomponowane dla cesarzowej Marii Teresy, na chór mieszany i orkiestrę. Podczas koncertu zabrzmi aranżacja na chór żeński i fortepian, przy którym zasiądzie Łukasz Farcinkiewicz, pianista i kompozytor.

W drugiej części koncertu zostanie zaprezentowana "Missa pro Patria", skomponowana przez Łukasza Farcinkiewicza, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to porywające dzieło, będące swoistego rodzaju kalendarium historii naszego narodu, zawierające muzyczne motywy bliskie sercu każdego Polaka - od pieśni "Boże coś Polskę" poprzez polonezy i mazurki Fryderyka Chopina, aż do "Bogurodzicy" i "Mazurka Dąbrowskiego".

Wykonawcami "Missa pro Patria" będą artyści, którzy nagrali promowaną płytę. Obok Dziewczęcego Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" wystąpi orkiestra - "Sinfonia Galicya", której twórcą jest Piotr Tarcholik - I koncertmistrz Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, a całość poprowadzi światowej klasy dyrygent - Alexander Humala.

Sprzedaż biletów prowadzi TICKETMASTER

Bilety są również dostępne w sprzedaży w salonach Empik oraz Media-Markt.

Skip to content