Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" serdecznie zaprasza na KONCERT PO POWROCIE Z MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU W TAJWANIE

Jedyny koncert, podczas którego zostanie zaprezentowany w całości repertuar konkursowy, odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 września, o godz. 18.00.

Na przełomie lipca i sierpnia 2019 r. kameralny skład Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES uczestniczył w Taipei International Choral Competition, gdzie odniósł spektakularny sukces zdobywając dwa złota - w kategorii chórów młodzieżowych i uniwersyteckich oraz kategorii muzyki etnicznej, a także srebro w kategorii muzyki sakralnej. Ponadto chór otrzymał nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór tajwański przez chór pochodzący spoza Tajwanu.

W konkursie wzięły udział chóry z Tajwanu, Chin, Południowej Korei, Makao, Filipin, Indonezji i Polski. Występy oceniało międzynarodowe jury, składające się z kompozytorów, dyrygentów, wokalistów z Filipin, Finlandii, Łotwy, Tajwanu, Wenezueli i Węgier. Sukces chóru „Puellae Orantes” jest tym większy, że występowało tylko trzynaście dziewcząt, które rywalizowały z mieszanymi chórami w dużych składach (od 35 do 50 osób). W każdej z kategorii, zgodnie z wymogami regulaminowymi, należało wykonać utwór obowiązkowy, tajwańskiego kompozytora. Większość repertuaru konkursowego prezentowanego przez "Puellae Orantes" stanowiły utwory polskich kompozytorów, skomponowanych lub zaaranżowanych na zamówienie chóru. Dziewczęta śpiewały po polsku, włosku, angielsku, chińsku, tajwańsku i łacinie. Najbardziej entuzjastycznie przez publiczność odbierane były polskie utwory inspirowane folklorem, prezentowane w specjalnie na ten cel uszytych krakowskich strojach.

Koncert będzie multimedialny, aby przybliżyć atmosferę konkursu, podzielić się zdobytymi doświadczeniami i przepięknymi, egzotycznymi miejscami, jakie chór miał szansę zobaczyć podczas azjatyckiej podróży.

Występ „Puellae Orantes” podczas Grand Prix można zobaczyć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=CnFwmIXh5rI

Lista autoryzowanych punktów sprzedaży Ticketmaster znajduje się pod linkiem www.ticketmaster.pl

Skip to content