15/08/2013 – 47 Festiwal im. Jana Kiepury
15 sierpnia 2013
19/10/2013 – Koncert w tarnowskim teatrze
19 października 2013
Pokaż wszystkie

26-29/09/2013 – Grand Prix Rimini

W dniach 26-29 września Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” brał udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini, gdzie odniósł spektakularny sukces. Jest to jeden z trzech największych i najbardziej prestiżowych konkursów we Włoszech. W tym roku wzięło w nim udział 31 zespołów z Anglii, Austrii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Indonezji, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii i Włoch.

Chór „Puellae Orantes” wygrał dwie kategorie (muzyki sakralnej i chórów młodzieżowych), osiągając 97,6 i 98 pkt. na 100 możliwych oraz główną nagrodę konkursu – Grand Prix, a ks. Władysław Pachota otrzymał nagrodę najlepszego dyrygenta. Jako laureat Grand Prix tarnowski zespół został nagrodzony medalem Prezydenta Republiki Włoch oraz nagrodą pieniężną w wysokości 5000 Euro. Ponadto chór „Puellae Orantes” otrzymał nagrody dodatkowe od Ambasady Polskiej i Ambasady Serbskiej.

Dziewczęta zachwyciły zarówno międzynarodowe Jury, które jednogłośnie przyznało „Puellae Orantes” główną nagrodę, jak również włoską publiczność. Przewodniczący Jury – kompozytor, Anatoly Kiselev – przekazał chórowi swoje utwory, ponadto chór otrzymał kilka propozycji koncertowych oraz udziału w międzynarodowych festiwalach.
Po konkursie w Rimini chór wyjechał do Rzymu, gdzie wystąpił z koncertem w Bazylice Św. Kosmy i Damiana, modlił się przy ołtarzu bł. Jana Pawła II oraz wziął udział w Audiencji Generalnej na Placu Św. Piotra. Dziewczęta wykonały kilka utworów przed audiencją oraz pozdrowiły śpiewem Papieża po przemówieniu skierowanym do Polaków.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Chóru jest Tauron Polska Energia.

GALERIA ZDJĘĆ Z RIMINI:

GALERIA ZDJĘĆ Z RZYMU:

Konferencja prasowa po przyjeździe z Włoch

Skip to content