18/12/2014 – Koncert w Filharmonii Narodowej
18 grudnia 2014
19/09/2015 – Benefis Chóru Puellae Orantes
18 września 2015
Pokaż wszystkie

25/01/2015 – Noworocznie z The King’s Singers

W styczniu 2015 r. Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES był organizatorem koncertów brytyjskiego zespołu THE KING’S SINGERS.

Królewscy Śpiewacy należą do najbardziej cenionych – zarówno przez melomanów, jak i krytyków – zespołów wokalnych na świecie, czego potwierdzeniem jest dwukrotne przyznanie Zespołowi prestiżowej nagrody Grammy, w 2009 i 2012 roku.

Zespół „The King’s Singers” istnieje od 1968 roku. Śpiewacy są otwarci na wszelkie style i gatunki muzyki. Wykonują ponad 120 koncertów rocznie, systematycznie występując w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii. Powstało dla nich około 200 utworów skomponowanych przez czołowych współczesnych kompozytorów. Ich bogaty dorobek artystyczny obejmuje ponad 150 albumów.

Koncerty odbyły się:

  • 16 stycznia w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie
  • 17 stycznia  w ICE Kraków Congress Centre
  • 18 stycznia w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach

W pierwszej części koncertów zespół „The King’s Singers” zaprezentował zróżnicowany repertuar począwszy od katalońskich pieśni bożonarodzeniowych, poprzez muzyczne pocztówki z Włoch, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Brazylii, skończywszy na popowych utworach zespołu „The Beatles” i „Queen”. W drugiej części wraz z londyńskim zespołem wystąpił chór „Puellae Orantes”. Artyści wspólnie wykonali klimatyczne utwory – „Amazing Grace”, „Stille Nacht”, ” The gift to be simple”, „Let it snow”, „Born on a new day” – zaaranżowane specjalnie na tę okoliczność przez angielskich kompozytorów. Koncert zakończył amerykański popowy standart ”Baby it’s cold outside”.
Najbardziej entuzjastycznie został przyjęty przez publiczność utwór wykonany na bis – „Szła dzieweczka do laseczka” w aranżacji Łukasza Farcinkiewicza.

Wyjątkowy projekt artystyczny odniósł wielki sukces. Koncertów wysłuchało ponad 3600 osób. Występy artystów zostały nagrodzone długimi owacjami na stojąco.
Koncertami w Polsce brytyjscy śpiewacy rozpoczęli kolejny sezon artystyczny. Członkowie zespołu wyrazili ogromną radość z wspólnego muzykowania z chórem „Puellae Orantes”. Przekazali słowa uznania dla jakości wokalnej chóru oraz żywiołowej polskiej publiczności. Rozstali się z chórem z nadzieją na kolejne muzyczne spotkanie.

Partnerem Koncertów był TAURON Polska Energia.

Sponsorem koncertu w Tarnowie był ZZOiR WIA-LAN.

 

GALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W KATOWICACH)
fot. Adam Wróbel

GALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W KRAKOWIE – próba akustyczna)
fot. Adam Wróbel

GALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W KRAKOWIE – koncert)
fot. Adam Wróbel

GALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W TARNOWIE)
fot. Michał Gąciarz

Skip to content