30/12/2018 – PLATYNOWA PŁYTA „Christmas Time”
30 grudnia 2018
08/06/2019 – Koncert Gaude Mater Polonia
9 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

25/05/2019 – Premiera albumu MISSA PRO PATRIA

Koncert promujący album „Missa pro Patria” odbył się 25 maja 2019 r., w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Głównym dziełem koncertu była – zawarta w albumie – „Msza za Ojczyznę”, skomponowana przez Łukasza Farcinkiewicza z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To porywające, na wskroś polskie dzieło, poprzez zawarte w nim muzyczne motywy bliskie sercu każdego Polaka – od pieśni „Boże coś Polskę” poprzez polonezy i mazurki Fryderyka Chopina, aż do „Bogurodzicy” i „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wykonawcami „Missa pro Patria” byli artyści, którzy nagrali promowaną płytę. Obok Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” wystąpiła orkiestra – „Sinfonia Galicya”, której twórcą jest Piotr Tarcholik – I koncertmistrz Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, a całość poprowadził światowej klasy dyrygent – Alexander Humala, laureat wielu prestiżowych nagród i stypendiów. Jako dyrygent symfoniczno-operowy, współpracował m.in. z Operą Wrocławską, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy Liońską Operą Narodową.  Jest głównym dyrygentem i dyrektorem artystycznym Białoruskiej Państwowej „Capella Sonorus”.

Oprócz „Mszy za Ojczyznę”, chór zaprezentował „Missa sub titulo Sancti Leopoldi” Michaela Haydna, przy akompaniamencie organowym Marcina Kucharczyka. Pierwszą część koncertu zakończyło „Te Deum” Josepha Haydna, w aranżacji na chór żeński i fortepian, przy którym zasiadł Łukasz Farcinkiewicz, prezentujący się tego wieczoru w dwóch rolach – jako pianista i kompozytor.

Album „Missa pro Patria” został objęty patronatem przez RMF Classic.

Sponsorzy koncertu:

GALERIA ZDJĘĆ:

Skip to content