1/08/2022 – Premiera albumu „Music of the World”
1 sierpnia 2022
05/12/2022 – Koncerty Mikołajkowe
5 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

24/09/2022 – Koncert promujący album „Music of the World”

24 września, o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, w Lusławicach odbył się koncert promujący album Music of the World, podczas którego został zaprezentowany cały repertuar nagrany na najnowszym krążku chóru.

Koncert był muzyczną wędrówką po różnych krajach i kulturach. Wszystkie prezentowane utwory, wiązały się z muzycznymi wspomnieniami i wyjątkowymi wydarzeniami, w których uczestniczył chór - konkursami, podróżami, projektami z udziałem znakomitych artystów.

Koncert miał charakter multimedialny. Każdy utwór obrazowany był filmem, pomagającym wprowadzić odpowiedni nastrój, co przysporzyło odbiorcom dodatkowych wrażeń artystycznych. Część utworów dziewczęta zaprezentowały z choreografią, co podniosło poziom trudności wykonawczej, ale jednocześnie bardzo uatrakcyjniło występ. Były to utwory, które chór wykonywał podczas międzynarodowych konkursów, gdzie oprócz jakości wokalnej ocenia się również ruch i prezentację sceniczną.

Dziewczęta wykonały utwory w sześciu językach. Był to repertuar a capella, z towarzyszeniem fortepianu, harfy i kwintetu blaszanego. Obok chóru wystąpili znakomici artyści, którzy również nagrywali album Music of the World : harfistka Elżbieta Baklarz, Łukasz Farcinkiewicz (kompozytor i jednocześnie pianista) a także kwintet blaszany Cracow Brass Quintet.

DARCZYŃCY I SPONSORZY KONCERTU

                 


Galeria zdjęć (fot. Adam Wróbel)

Skip to content