11-15/07/2017 – “Puellae Orantes” once again among the finalists of the Grand Prix of the international choral competition
15 lipca 2017
03/11/2017 – Cykl koncertów “Do końca ich umiłował”
3 listopada 2017
Show all / Pokaż wszystkie

22/09/2017 – Koncert w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Koncert był okazją do zaprezentowania repertuaru wykonywanego przez Dziewczęcy Chór Katedralny “Puellae Orantes” podczas Międzynarodowego Konkursu “Leonardo da Vinci” we Florencji.

Chór występował w trzech kategoriach, zdobywając złoty dyplom w kategorii muzyki sakralnej, wygrywając kategorię chórów młodzieżowych i uniwersyteckich, co pretendowało go do udziału w rozgrywce o Grand Prix oraz zdobywając srebrny dyplom w kategorii pop, folk, jazz.

Jednym z głównych celów udziału chóru w ważnych i prestiżowych wydarzeniach, jest promocja polskiej kultury i polskich kompozytorów. Kierując się tym założeniem tarnowski zespół wykonał podczas konkursu utwory następujących polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Edwarda Burego, Miłosza Bembinowa, Jacka Sykulskiego, Łukasza Farcinkiewicza. Większość z tych utworów została dla chóru skomponowana lub zaaranżowana.

W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego chór zaprezentował wszystkie kompozycje wykonywane we Florencji. Było to kilkanaście utworów, zróżnicowanych tematycznie i stylistycznie z uwagi na udział chóru w różnych kategoriach.

Jednym z wymogów konkursowych było przygotowanie włoskiego utworu. Chór wykonał opracowany przez Łukasza Farcinkiewicza utwór “Nel blu dipinto di blu”, znany jako “Volare”.

Koncert zakończyło dzieło Giuseppe Verdiego – “Va, pensiero”. Jest to pieśń niewolników z opery “Nabucco”, która była wykonywana przez “Puellae Orantes” podczas koncertu finałowego w Teatrze Verdiego.


GALERIA ZDJĘĆ (Autorem zdjęć jest Adam Wróbel)