2018 – Cykl koncertów MUZYCZNIE ŚLADAMI POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI
10 sierpnia 2018
16/10/2018 – Koncert TU ES PETRUS
16 października 2018
Pokaż wszystkie

18-21/08/2018 – Międzynarodowy Festiwal Cantemus w Nyíregyháza (Węgry)

Zaproszenie do gościnnego udziału w festiwalu, chór otrzymał od Instytutu Cantemus. Dyrektor Instytutu – Szabó Dénes – wyraził swoją chęć współpracy z „Puellae Orantes” rok temu, po występie chóru podczas Międzynarodowego Konkursu „Leonardo da Vinci” we Florencji.

Instytut wywodzi się z chóru dziecięcego „Cantemus”, założony w 1975 roku przez Denesa Szabo. Bazując na metodzie Zoltana Kodaly’a i prowadząc edukację muzyczną od kilkuletnich dzieci po zawodowców, w przeciągu kilkudziesięciu lat stał się ogromną instytucją, zrzeszającą obecnie kilka chórów. „Cantemus” jest rekordowym zwycięzcą ponad 50-ciu pierwszych nagród w prestiżowych, międzynarodowych konkursach oraz 14-tu Grand Prix. Z uwagi na wysoki poziom artystyczny chórów, unikalny program edukacyjny, szeroką działalność międzynarodową, w 2004 roku został powołany Instytut Chóralny Cantemus. Instytut wydał ponad 40 płyt kompaktowych. Systematycznie prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie oraz Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Cantemus.

Chór „Puellae Orantes” wystapił w dwóch koncertach. Pierwszy, nagrywany przez Węgierskie Radio, odbył się w Nyírbátor, a drugi w Sali Koncertowej Szkoły Kodaly’a, która jest jednocześnie siedzibą Instytutu Cantemus.

Najważniejszym, finałowym wydarzeniem był koncert Koncert Galowy, podczas którego wystąpili laureaci konkursu i zaproszeni goście. Niezwykle barwny i dynamiczny koncert miał miejsce w Continental Aréna, z udziałem znakomitych chórów z Chin, Japonii, Filipin, Korei Południowej, Argentyny, Czech, Słowacji, Republiki Południowej Afryki, Holandii, Rosji, Węgier i Polski, którą reprezentował Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”.

Galeria zdjęć – Koncert w Nyírbátor
Galeria zdjęć – Nasza sala w Szkole Kodaly’a
Galeria zdjęć – Patriotyczna próba stworzenia słowa Poland
Galeria zdjęć – Koncert w Szkole Kodaly’a
Galeria zdjęć – Próba przed koncertem Galowym
Galeria zdjęć – Przed Koncertem Galowym
Galeria zdjęć – Koncert Galowy
Skip to content