09/12/2022 – Koncert Kolędowy dedykowany osobom ze szczególnymi potrzebami
9 grudnia 2022
21/10/2023 – Koncert w Europejskim Centrum Muzyki po powrocie z Japonii
25 października 2023
Pokaż wszystkie

17 – 24/09/2023 – Projekt koncertowy w Japonii

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” został zaproszony przez japońskiego dyrygenta Chikara Imamurę do wykonania wspólnego koncertu w Tamashin Risuru Hall, w Tokio. Koncert odbył się 23 września 2023 roku, a obok „Puellae Orantes” wystąpiła Orkiestra Filharmonia Tama, której dyrektorem jest Maestro Imamura.

Japońskim partnerem projektu było Stowarzyszenie Filharmonia Tama, które odpowiadało za organizację i promocję przedsięwzięcia w Tokio.

Koncert poprzedziły warsztaty, które były ogromnie pouczającym doświadczeniem. Była to okazja, by z bliska przyglądnąć się systemowi pracy japońskich artystów, którzy z wielką dyscypliną i pokorą realizowali uwagi dyrygenta. Jednocześnie obserwowanie wykonywania z pietyzmem polskiej muzyki przez japońskich instrumentalistów było niezwykle wzruszające.

Chór wystąpił również z koncertem w Ambasadzie RP w Tokio. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Instytut Polski w Tokio. Dziewczęta zaprezentowały polską muzykę gościom Pana Ambasadora Pawła Milewskiego, wśród których było wiele znamienitych osobistości, m.in. członków Ebisu Rotary Club, skupiającego japońskich przedsiębiorców, naukowców i polityków, zaangażowanych w działalność humanitarną. Koncertu wysłuchał prezydent-elekt i przewodniczący tej organizacji, a także przedstawiciele władz samorządowych i świata kultury. Koncert poprzedził film promocyjny przygotowany przez chór „Puellae Orantes”.

Oba koncerty zostały przyjęte niezwykle życzliwie. Muzyka odbierana była żywiołowo, a krakowskie stroje budziły powszechne zainteresowanie.

Projekt wraz z działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez japońską stronę był wspaniałą promocją polskiej kultury. Maestro Imamura wyraził nadzieję na długoletnią współpracę w tarnowskim chórem.


Instytucje zaangażowane w realizację projektu:
Współorganizator: Regionalna Fundacja Promocji Kultury Miasta Tachikawa.

Wsparcie i współpraca: Instytut Polski w Tokio Polska Izba Przemysłowo-Handlowa w Japonii, Miasto Tachikawa, Kuratorium Oświaty Tachikawa, Forum Poland, Ogólnojapoński Związek Chórów, Tokijski Związek Chórów, Kunitachi College of Music Tokyo Dochoukai.


Recenzje, wrażenia uczestników koncertu w Tamashin Risuru Hall:Galeria zdjęć:

KONCERT W AMBASADZIE RP

PRÓBY I KONCERT W TAMASHIN RISURU HALL

TOKIO
Skip to content