17-18/12/2021 – Sesje nagraniowe albumu „Music of the World”
18 grudnia 2021
24/09/2022 – Koncert promujący album „Music of the World”
24 września 2022
Pokaż wszystkie

1/08/2022 – Premiera albumu „Music of the World”

31 sierpnia, w restauracji Tatrzańska, w Tarnowie odbyła się premiera płyty Music of the World. Jest to dwunasta płyta wydana przez Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes". Inspiracją do jej powstania były podróże zespołu, dzięki którym chór zetknął się z różnymi kulturami i stylami muzycznymi. Udział w międzynarodowych konkursach, współpraca z wybitnymi artystami były niezwykle twórczym doświadczeniem, którym chór pragnął się podzielić, przybliżając odbiorcom – poprzez muzykę – piękno i różnorodność świata.

Album Music of the World to krążek uniwersalny i bardzo aktualny zarówno z uwagi na repertuar, optymistyczne przesłanie jakie niesie, jak również ciekawe połączenie różnych stylów obejmujących swing, jazz, operę, folk i klasyczne pieśni w nowatorskiej oprawie chóru, fortepianu, harfy i kwintetu blaszanego. Na płycie znalazło się 16 utworów, w większości zaaranżowanych dla chóru „Puellae Orantes”. Wyjątkowym akcentem są aranżacje Philipa Lawsona – znakomitego brytyjskiego kompozytora, śpiewaka, laureata Grammy. Słynne Amazing Grace, Over the Rainbow i What a Wonderful World zostały opracowane na chór żeński i kwintet blaszany. Muzykę polską reprezentują pieśni Stanisława Moniuszki, ale na płycie usłyszeć można też utwory charakterystyczne dla muzyki włoskiej, francuskiej, brytyjskiej, a nawet aranżację tajwańskiej piosenki folklorystycznej, za wykonanie której chór został nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie w Tajpej.

Album został zrealizowany we współpracy ze znakomitymi artystami – harfistką Elżbietą Baklarz, Łukaszem Farcinkiewiczem (kompozytorem i jednocześnie pianistą) a także kwintetem blaszanym Cracow Brass Quintet.

Sesje nagraniowe odbyły się w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach.

Skip to content