WYDARZENIA
11-15/07/2017 - "Puellae Orantes" po raz kolejny wśród finalistów Grand Prix międzynarodowego konkursu chóralnego.

Tarnowski zespół w dniach 11 - 15 lipca brał udział w Międzynarodowym Konkursie Leonardo da Vinci we Florencji. Chór występował w trzech kategoriach, zdobywając złoty dyplom w kategorii muzyki sakralnej, wygrywając kategorię chórów młodzieżowych i uniwersyteckich, co pretendowało go do udziału w rozgrywce o Grand Prix oraz zdobywając srebrny dyplom w kategorii pop, folk, jazz.

W konkursie wzięły udział chóry z Australii, Bułgarii, Czech, Filipin, Węgier, Francji, Polski, Słowacji, Tajwanu, Ukrainy.

Organizatorom bardzo zależało na wysokim poziomie artystycznym pierwszej edycji konkursu, dlatego do udziału w nim zostały zaproszone utytułowane zespoły. Większość z nich to chóry narodowe, wielokrotni zwycięzcy międzynarodowych konkursów, koncertujący po całym świecie.

Zwycięzcą Grand Prix został chór z Manili (Filipiny), reprezentujący zawodowy poziom wokalny i niezwykłe umiejętności aktorskie.

Wszystkie wydarzenia odbywały się w wyjątkowych miejscach zabytkowej Florencji. Przesłuchania kategorii muzyki sakralnej miały miejsce w pochodzącym z XIII w., kościele Wszystkich Świętych. Przesłuchania pozostałych kategorii odbyły się w Teatrze La Compagnia, a rozgrywka o Grand Prix w Teatrze Verdiego. W tym samym miejscu odbył się Koncert Finałowy, podczas którego zostały zaprezentowane utwory z repertuaru operowego Verdiego, Pucciniego, Rossiniego, Mascagniego, Bizeta. W koncercie wzięły udział chóry uczestniczące w konkursie, orkiestry oraz gościnni soliści, łącznie ok. 700 osób. Ponadto chór "Puellae Orantes" wystąpił podczas koncertu towarzyszącego, w kościele Świętych Apostołów, jednego z najstarszych florenckich kościołów, popularnie nazywanego Starą Katedrą Florencji.

Repertuar, który chór wykonywał we Włoszech zostanie zaprezentowany podczas koncertu 22 września, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Projekt został współorganizowany przez culture.pl. Link do oficjalnej strony Instytutu Adama Mickiewicza: www.culture.pl.


 

 GALERIA ZDJĘĆ

       


GALERIA ZDJĘĆ - Konferencja prasowa

 POWRÓT DO LISTY WYDARZEŃ