WYDARZENIA
25/01/2015 NOWOROCZNIE Z THE KING'S SINGERS

W styczniu 2015 r. Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES był organizatorem koncertów brytyjskiego  zespołu THE KING'S SINGERS.

Królewscy Śpiewacy należą do najbardziej cenionych - zarówno przez melomanów, jak i krytyków - zespołów wokalnych na świecie, czego potwierdzeniem jest dwukrotne przyznanie Zespołowi prestiżowej nagrody Grammy, w 2009 i 2012 roku. 

Zespół „The King’s Singers” istnieje od 1968 roku. Śpiewacy są otwarci na wszelkie style i gatunki muzyki. Wykonują ponad 120 koncertów rocznie, systematycznie występując w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii. Powstało dla nich około 200 utworów skomponowanych przez czołowych współczesnych kompozytorów. Ich bogaty dorobek artystyczny obejmuje ponad 150 albumów.

Koncerty odbyły się:

 

W pierwszej części koncertów zespół „The King’s Singers” zaprezentował zróżnicowany repertuar począwszy od katalońskich pieśni bożonarodzeniowych, poprzez muzyczne pocztówki z Włoch, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Brazylii, skończywszy na popowych utworach zespołu "The Beatles" i "Queen". W drugiej części wraz z londyńskim zespołem wystąpił chór "Puellae Orantes". Artyści wspólnie wykonali klimatyczne utwory - "Amazing Grace", "Stille Nacht", " The gift to be simple", "Let it snow", "Born on a new day" - zaaranżowane specjalnie na tę okoliczność przez angielskich kompozytorów. Koncert zakończył amerykański popowy standart ”Baby it’s cold outside".
Najbardziej entuzjastycznie został przyjęty przez publiczność utwór wykonany na bis - "Szła dzieweczka do laseczka" w aranżacji Łukasza Farcinkiewicza.

Wyjątkowy projekt artystyczny odniósł wielki sukces. Koncertów wysłuchało ponad 3600 osób. Występy artystów zostały nagrodzone długimi owacjami na stojąco.
Koncertami w Polsce brytyjscy śpiewacy rozpoczęli kolejny sezon artystyczny. Członkowie zespołu wyrazili ogromną radość z wspólnego muzykowania z chórem "Puellae Orantes". Przekazali słowa uznania dla jakości wokalnej chóru oraz żywiołowej polskiej publiczności. Rozstali się z chórem z nadzieją na kolejne muzyczne spotkanie.

 

Partnerem Koncertów był TAURON Polska Energia.


Sponsorem koncertu w Tarnowie był ZZOiR WIA-LAN.GALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W KATOWICACH)
fot. Adam WróbelGALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W KRAKOWIE - próba akustyczna)
fot. Adam WróbelGALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W KRAKOWIE - koncert)
fot. Adam WróbelGALERIA ZDJĘĆ (KONCERT W TARNOWIE)
fot. Michał Gąciarz
POWRÓT DO LISTY WYDARZEŃ