WYDARZENIA 

11-15/07/2017 - "Puellae Orantes" po raz kolejny wśród finalistów Grand Prix międzynarodowego konkursu chóralnego.

Tarnowski zespół w dniach 11 - 15 lipca brał udział w Międzynarodowym Konkursie Leonardo da Vinci we Florencji. Chór występował w trzech kategoriach, zdobywając złoty dyplom w kategorii muzyki sakralnej, wygrywając kategorię chórów młodzieżowych i uniwersyteckich, co pretendowało go do udziału w rozgrywce o Grand Prix oraz zdobywając srebrny dyplom w kategorii pop, folk, jazz.

W konkursie wzięły udział chóry z Australii, Bułgarii, Czech, Filipin, Węgier, Francji, Polski, Słowacji, Tajwanu, Ukrainy.

Organizatorom bardzo zależało na wysokim poziomie artystycznym pierwszej edycji konkursu, dlatego do udziału w nim zostały zaproszone utytułowane zespoły. Większość z nich to chóry narodowe, wielokrotni zwycięzcy międzynarodowych konkursów, koncertujący po całym świecie.

ZOBACZ WIĘCEJ >>


 
15/10/2016 - Złota Płyta „AVE MARIA”

15 października Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes", na ręce dyrygenta - ks. Władysława Pachoty, odebrał Złotą Płytę za album "Ave Maria". Wyróżnienie to wręczył mecenas Marek Staszewski, reprezentujący Związek Producentów Audio Video. Jest to już trzecia Złota Płyta CD chóru, który posiada w swoim dorobku również Platynową Płytę DVD. Należy podkreślić, że posiadanie tego typu wyróżnień w muzyce poważnej jest wielką rzadkością.

Uroczyste odebranie Złotej Płyty miało miejsce podczas koncertu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pierwsza część koncertu poświęcona była ostatniemu sukcesowi chóru, odniesionemu podczas międzynarodowego konkursu w Hiszpanii. Chór zaprezentował repertuar konkursowy i podzielił się wrażeniami z pobytu w pięknych miejscach Katalonii i Lazurowego Wybrzeża.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
10-22/09/2016 - POTRÓJNY SUKCES PODCZAS MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU CHÓRALNEGO W HISZPANII

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" brał udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "Canco Mediterrania" w Hiszpanii. W konkursie wzięło udział 22 zespoły z Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Włoch. Występy konkursowe oceniało międzynarodowe Jury z Anglii, Islandii, Polski, Rosji, Słowacji.

Tarnowski zespół, jako chór szkolny (16 - 19 lat) brał udział w trzech kategoriach: muzyka sakralna, folklor, pop, zwyciężając wszystkie kategorie.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
16/06/2016 - 69. Gala Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka

Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES wystąpił z koncertem podczas Gali Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka w Zamku Królewskim w Warszawie
 
Tegoroczny laur otrzymali: wybitny historyk dziejów Polski, profesor Krzysztof Ożóg, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Tygodnik „Idziemy”.


ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
25/05/2016 CYKL KONCERTÓW W JUBILEUSZOWYM ROKU MIŁOSIERDZIA ORAZ 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" w roku 2016 realizuje cykl koncertów z okazji  Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski. Koncerty odbywają się w kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej: w Tarnowie, Tuchowie, Ciężkowicach, Limanowej, Nowym Sączu, Bochni, Szczepanowie, Grybowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Mielcu.

Na program koncertów składają się utwory sakralne a'capella i z towarzyszeniem organów. Jest to repertuar przekrojowy, m.in. takich mistrzów jak: Józef Haydn, Johannes Brahms, Georg Friedrich Hendel, a także polskich kompozytorów: Marian Sawa, Paweł Łukaszewski, Łukasz Farcinkiewicz.

Większość wykonywanych utworów została skomponowana lub zaaranżowana dla chóru "Puellae Orantes".

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
30/01/2016 KRZYŻE ZASŁUGI DLA KIEROWNICTWA PUELLAE ORANTES

Kierownictwo Dziewczęcego Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" zostało odznaczone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury. Założyciel i dyrygent ks. Władysław Pachota, uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi, natomiast Aleksandra Topor, kierownik artystyczny, Brązowym Krzyżem Zasługi.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
16/01/2016 i 17/01/2016 - NOWOROCZNIE Z CANADIAN BRASS I PUELLAE ORANTES

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” w styczniu 2016 roku zrealizował wyjątkowy projekt artystyczny we współpracy z najsłynniejszym kwintetem blaszanym na świecie - CANADIAN BRASS. Zespół powstał w 1970 roku w Toronto. Różnorodny repertuar "Canadian Brass" zawiera zarówno "blaszane" standardy, jak również szeroki wachlarz oryginalnych aranżacji stworzonych specjalnie dla nich. Zespół nagrał ponad 130 płyt. Ich całkowita sprzedaż przekroczyła 2 miliony egzemplarzy. "Canadian Brass" koncertują na wszystkich kontynentach. Byli pierwszym zachodnim „blaszanym” zespołem, który wystąpił w Chińskiej Republice Ludowej oraz w Carnegie Hall. Byli wielokrotnie zapraszani przez Rząd Kanady, by zagrać dla odwiedzających ich kraj głów innych państw, stali się prawdziwymi muzycznymi ambasadorami Kanady.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
03/01/2016 i 06/01/2016 KONCERTY KOLĘD

W styczniu Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" wraz z kwartetem smyczkowym "Airis" wystąpił z dwoma koncertami kolęd i pastorałek, które odbyły się:
- 03.01.2016 r. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej,
- 06.01.2016 r. w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Łącku.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
10/11/2015 KONCERTY JUBILEUSZOWE

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" w 2015 roku realizował cykl koncertów związanych z jubileuszem 30-lecia działalności artystycznej zespołu.

Koncerty odbyły się w: Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Górze Św. Anny, Sosnowcu, Tarnowie, Kielcach, Lublinie, Warszawie.

Program koncertów był muzycznym podsumowaniem wieloletniej pracy chóru. Złożyły się na niego utwory sakralne, które w sposób szczególny wpisały się w artystyczny dorobek "Puellae Orantes". Były to wybrane utwory z nagranych płyt CD, konkursów i tras koncertowych, najczęściej aranżowane lub komponowane dla tarnowskiego zespołu. Do współpracy przy tym projekcie chór zaprosił harfistkę - Elżbietę Baklarz oraz kwartet smyczkowy "Airis".

Koncert, który odbył się w Tarnowie był dofinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. Partnerem przedsięwzięcia realizowanego w Tarnowie była Grupa Azoty. Partnerem przedsięwzięcia realizowanego w Tarnowie, Kielcach, Lublinie i Warszawie było Województwo Małopolskie.

Mecenasem Chóru jest TAURON.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
19/09/2015 BENEFIS CHÓRU PUELLAE ORANTES

19 września w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się Benefis Dziewczęcego Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" z okazji jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej.

Chór zaprezentował różnorodny repertuar będący kwintesencją i podsumowaniem artystycznych dokonań "Puellae Orantes". Na program złożyły się utwory, które szczególnie zapisały się w historii zespołu: wykonywane były na międzynarodowych konkursach i festiwalach, podczas tournee koncertowych oraz zostały zarejestrowane na płytach CD.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
25/01/2015 NOWOROCZNIE Z THE KING'S SINGERS

W styczniu 2015 r. Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES był organizatorem koncertów brytyjskiego  zespołu THE KING'S SINGERS.

Królewscy Śpiewacy należą do najbardziej cenionych - zarówno przez melomanów, jak i krytyków - zespołów wokalnych na świecie, czego potwierdzeniem jest dwukrotne przyznanie Zespołowi prestiżowej nagrody Grammy, w 2009 i 2012 roku. 

Zespół „The King’s Singers” istnieje od 1968 roku. Śpiewacy są otwarci na wszelkie style i gatunki muzyki. Wykonują ponad 120 koncertów rocznie, systematycznie występując w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii. Powstało dla nich około 200 utworów skomponowanych przez czołowych współczesnych kompozytorów. Ich bogaty dorobek artystyczny obejmuje ponad 150 albumów.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
18/12/2014 KONCERT W FILHARMONII NARODOWEJ

18 grudnia 2014 r. Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" wraz z "Orkiestrą Solistów Wiedeńskich" wystąpił z koncertem w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wykonawcy zaprezentowali repertuar z najnowszej płyty "Szlakiem Straussa" oraz kolędę "Cicha noc", zaaranżowaną przez Łukasza Farcinkiewicza specjalnie na okoliczność koncertu. Zespołami dyrygowali: ks. Władysław Pachota, Łukasz Farcinkiewicz i Piotr Gładki.


ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
13/11/2014 PREMIERA ALBUMU "SZLAKIEM STRAUSSA"

13 listopada 2014 r. w Tarnowskim Centrum Kultury podczas konferencji prasowej odbyła sie premiera płyty CD „Szlakiem Straussa”, wydanej przez chór Puellae Orantes.

Album został nagrany przez tarnowski chór oraz Orkiestrę Solistów Wiedeńskich. Ten artystyczny pomysł zrodził się po Koncertach Wiedeńskich zaprezentowanych przez austriackich i polskich wykonawców w styczniu 2014 r. Koncerty były entuzjastycznie odebrane przez licznie zgromadzoną publiczność w Krakowie, Katowicach i Lusławicach.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
18/01/2014 NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY GRUPY AZOTY

18 stycznia w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się Noworoczny Koncert Charytatywny Grupy Azoty na rzecz budowy „Via Spei” – pierwszego hospicjum stacjonarnego w Tarnowie.

Koncert ten rozpoczął szczytną inicjatywę Grupy Azoty – ideę corocznego organizowania charytatywnego koncertu noworocznego, z którego dochód będzie przeznaczony w całości na cele dobroczynne.

Wykonawcami koncertu była Orkiestra Solistów Wiedeńskich i Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
01/2014 KONCERTY WIEDEŃSKIE W FILHARMONII KRAKOWSKIEJ I AKADEMII MUZYCZNEJ W KATOWICACH

W styczniu 2014 roku Dziewczęcy Chór Katedralny realizował wyjątkowe koncerty z udziałem Orkiestry Solistów Wiedeńskich.

W skład Orkiestry Solistów Wiedeńskich wchodzą muzycy na co dzień grający w najsłynniejszych orkiestrach austriackich (Vienna Johann Strauss Orchestra i Orkiestrze Operowej). Kierownikiem artystycznym Orkiestry jest Piotr Gładki. Celem zespołu jest szczególne pielęgnowanie wiedeńskich tradycji wykonawczych muzyki dynastii Straussów, Lannera i innych. Zespół występował na różnych kontynentach koncertując w najznamienitszych salach koncertowych świata.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
01/2014 KONCERTY KOLĘD

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” w styczniu 2014 roku wykonał Koncerty Kolęd, podczas których zostały zaprezentowane kolędy w aranżacji Łukasza Farcinkiewicza oraz suita „Dziecię Narodzone” Miłosza Bembinowa, składająca się z 10 pastorałek. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane dla chóru „Puellae Orantes”.

Koncerty odbyły się:
- 5 stycznia w Bazylice Kolegiackiej Św. Małgorzaty w Nowym Sączu,
- 6 stycznia w Bazylice Mariackiej w Krakowie,
- 12 stycznia w Kościele Św. Jadwigi w Dębicy.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
28/12/2013 ZŁOTA PŁYTA CD, PLATYNOWA PŁYTA DVD

28 grudnia, podczas koncertu w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, Chór “Puellae Orantes” odebrał z rąk Marka Staszewskiego – Dyrektora Generalnego ZPAV – Złotą Płytę CD i Platynową DVD za album „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”.

Album tarnowskiego zespołu otrzymał wyróżnienie Złotej Płyty CD obok tak wyjątkowych artystów jak Andrea Bocelli, Aleksandra Kurzak, Janusz Olejniczak czy Mariusz Kwiecień.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
15/09/2013 i 26/10/2013 MATKA BOŻA W LITERATURZE MUZYCZNEJ. KONCERTY W DĘBICY I KRAKOWIE

Koncerty odbyły się:
- 15 września w Kościele Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy,
- 26 października w Kościele Św. Szczepana w Krakowie.

Na program koncertów złożyło się kilkanaście utworów o tematyce maryjnej, zgrupowanych tematycznie:
- radość Matki (Pozdrowienie Anielskie)
- boleść Matki (Matka Boża pod krzyżem)
- chwała Matki (Matka Boża jako Królowa)
- orędownictwo Matki (Matka Boża jako pośredniczka łask)

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
19/10/2013 KONCERT W TARNOWSKIM TEATRZE

Po powrocie z Włoch chór „Puellae Orantes” wykonał koncert w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Podczas koncertu zespół zaprezentował repertuar, który wykonywał podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Rimini. Tarnowska publiczność miała okazję posłuchać utworów z trzech kategorii konkursowych: muzyki sakralnej, kategorii chórów młodzieżowych i Grand Prix (do którego pretendowało 6 zespołów). Chór wykonał również utwory zaprezentowane podczas koncertu w Bazylice św. Kosmy i Damiana w Rzymie oraz na Placu Św. Piotra.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
26-29/09/2013 GRAND PRIX RIMINI

W dniach 26-29 września Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” brał udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini, gdzie odniósł spektakularny sukces. Jest to jeden z trzech największych i najbardziej prestiżowych konkursów we Włoszech. W tym roku wzięło w nim udział 31 zespołów z Anglii, Austrii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Indonezji, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii i Włoch.

Chór „Puellae Orantes” wygrał dwie kategorie (muzyki sakralnej i chórów młodzieżowych), osiągając 97,6 i 98 pkt. na 100 możliwych oraz główną nagrodę konkursu - Grand Prix, a ks. Władysław Pachota otrzymał nagrodę najlepszego dyrygenta.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
15.08.2013 – 47 FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

15 sierpnia Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wystąpił z koncertem w ramach 47 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Koncert odbył się w kościele Św. Antoniego i został bardzo życzliwie odebrany przez tłumnie zgromadzoną publiczność.

Z uwagi na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zespół zaprezentował repertuar o tematyce maryjnej mistrzów różnych epok, m.in. Giovanniego Pierluigi da Palestriny, Giovanniego Battisty Pergolesiego, Johannesa Brahmsa, Franza Schuberta, Wolfganga Amadeusa Mozarta, a także polskich kompozytorów: Miłosza Bembinowa i Michała Lorenca.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
MATKA BOŻA W LITERATURZE MUZYCZNEJ. KONCERTY W TARNOWIE I MIELCU 04.05, 18.05, 22.06.2013.

W maju i czerwcu chór „Puellae Orantes” wykonał koncerty w świątyniach diecezji tarnowskiej, których patronką jest Matka Boża.

Koncerty odbyły się:
- 4 maja w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach,
- 18 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie,
- 22 czerwca w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
06/01/2013 i 12/01/2013 KONCERTY KOLĘD W KATOWICACH I SOSNOWCU

6 stycznia w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach obył się Koncert Kolęd, promujący album „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”. Koncert był dedykowany Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupowi Wiktorowi Skworcowi – Metropolicie Katowickiemu, z okazji Jubileuszu 15-lecia sakry biskupiej.

12 stycznia w Katedrze Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu odbył się kolejny koncert, podczas którego został zaprezentowany repertuar kolędowy.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
05/01/2013 III TARNOWSKI KONCERT NOWOROCZNY

5 stycznia 2013 r. w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbył się III Tarnowski Koncert Noworoczny, w którym gościnnie wystąpił zespół wokalny AudioFeels. AudioFeels to ośmioosobowy zespół wykonujący muzykę w stylu Vocal Play. Zespół tym samym – poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości głosu ‐ zbliża się brzmieniem do grup, które w swoim składzie mają perkusję, bas, gitarę eklektyczną, sekcje dętą itp.

Szerokiemu gronu odbiorców zespół AudioFeels dał się poznać podczas telewizyjnego programu „Mam talent”. Systematyczna praca artystyczna zaowocowała międzynarodowymi sukcesami. W 2011 roku Audiofeels został laureatem dwóch najważniejszych nagród Międzynarodowego Festiwalu A’capella w Lipsku. W roku 2012 poznański zespół odniósł spektakularny sukces w Stanach Zjednoczonych. Podczas konkursu Harmony Sweepstakes w Nowym Jorku grupa zdobyła pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności. Wygrana zagwarantowała AudioFeels możliwość reprezentowania Nowego Jorku podczas finałów konkursu w San Rafael w Kalifornii. W całej historii Sweepstakes Harmony żaden polski zespół nie został doceniony tak wysokim wyróżnieniem.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
29/12/2012 KONCERT W KOŚCIELE KSIĘŻY MISJONARZY W TARNOWIE

29 grudnia w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie obył się Koncert Kolęd, promujący album „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”. Wykonawcami byli: Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” i Kwartet Smyczkowy „Airis”. Dyrygował: Ks. Władysław Pachota.

Podczas koncertu Prezes Grupy TAURON Polska Energia S.A. – p. Dariusz Lubera, wręczył chórzystkom dyplomy Związku Producentów Audio-Video za otrzymanego FRYDERYKA 2012.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
15/12/2012 KONCERT W FILHARMONII PODKARPACKIEJ

15 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie chór wykonał Koncert Adwentowo-Kolędowy.

Koncert promował dwie ostatnie płyty chóru „Ave Maria” i „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”. Koncert był swoistego rodzaju podróżą w przeszłość, gdyż kolędowa płyta, nagrodzona Fryderykiem 2012, została nagrana w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
17/10/2012 - 24/10/2012 KONCERTY WE FRANCJI. PROMOCJA ALBUMU „AVE MARIA”

W październiku 2012 r. chór „Puellae Orantes” odbył kolejną podróż zagraniczną do Francji. 18, 19 i 20 października tarnowski zespół wykonał trzy koncerty promujące płytę „Ave Maria” na terenie Burgundii. Koncerty odbyły się w sali koncertowej Centrum Kultury im. M. Corneloupa w St. Leger oraz w miejscowościach: Saint Honore les Bains i Perreuil.

Wykonawcami koncertu byli:
Dziewczęcy Chór katedralny „Puellae Orantes”, kwartet smyczkowy „Airis”, Aleksandra Topor – sopran, dyrygował ks. Władysław Pachota.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
13/10/2012 i 14/10/2012 KONCERTY PROMUJĄCE ALBUM „AVE MARIA” W KRAKOWIE I BOCHNI

Kolejne koncerty promujące album „Ave Maria” odbyły się: 13 października w Bazylice Mariackiej w Krakowie i 14 października w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni.

Wykonawcami koncertu byli:
Dziewczęcy Chór katedralny „Puellae Orantes”, kwartet smyczkowy „Airis”, harfistka Elżbieta Baklarz, Aleksandra Topor – sopran, dyrygował ks. Władysław Pachota.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
23/09/2012 KONCERT W KOŚCIELE ZBAWICIELA W WARSZAWIE. PROMOCJA ALBUMU „AVE MARIA”

Chór „Puellae Orantes” na zaproszenie firmy M8 Triforium3 Sp z o.o. SKA wykonał koncert w kościele Zbawiciela w Warszawie. Podczas koncertu został zaprezentowany repertuar z najnowszej płyty „Ave Maria”.

Wykonawcami koncertu byli: Dziewczęcy Chór katedralny „Puellae Orantes”, kwartet smyczkowy „Airis”, harfistka Elżbieta Baklarz, Aleksandra Topor – sopran, dyrygował ks. Władysław Pachota.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
15/09/2012 KONCERT W BAZYLICE KATEDRALNEJ W TARNOWIE. PROMOCJA ALBUMU „AVE MARIA”

Tarnowianie mogli usłyszeć repertuar nagrany na płycie „Ave Maria” podczas koncertu, który odbył się w tarnowskiej katedrze.

Wykonawcami koncertu byli: Dziewczęcy Chór katedralny „Puellae Orantes”, kwartet smyczkowy „Airis”, harfistka Elżbieta Baklarz, Aleksandra Topor – sopran, dyrygował ks. Władysław Pachota.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
06/09/2012 KONCERT W ZAMKU LUBOMIRSKICH W NOWYM WIŚNICZU. PROMOCJA ALBUMU „AVE MARIA”

Pierwszy koncert promujący album „Ave Maria” odbył się w Zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, gdzie płyta została nagrana. Podczas koncertu został zaprezentowany cały repertuar zarejestrowany na nowowydanym krążku. Odbyły się trzy światowe prawykonania utworów specjalnie skomponowanych dla chóru „Puellae Orantes” na potrzeby albumu „Ave Maria”. Były to kompozycje Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora i Miłosza Bembinowa.

Koncertu wysłuchało wielu znamienitych gości, wśród których byli polscy kompozytorzy: Michał Lorenc, Paweł Łukaszewski, Marcel Chyrzyński, Miłosz Bembinow, Łukasz Farcinkiewicz oraz kompozytor kanadyjski pochodzenia filipińskiego Louie Madrid Calleja.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
29/08/2012 PREMIERA ALBUMU „AVE MARIA”

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wydał ósmą płytę CD pt. „Ave Maria”. W albumie znalazło się 15 najpiękniejszych utworów „Ave Maria”. Repertuar jest przekrojowy od chorału gregoriańskiego poprzez renesans, romantyzm, neoromantyzm aż po muzykę współczesną. Na płycie znajdują się m.in. najsłynniejsze i najbardziej znane dzieła skomponowane przez: J.S. Bacha/ Ch. Gounoda i F. Schuberta, zaaranżowane specjalnie dla chóru. Płyta „Ave Maria” zawiera również utwory skomponowane specjalnie na zamówienie chóru „Puellae Orantes” przez polskich kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora, Miłosza Bembinowa, a także opracowanie utworu Michała Lorenca – wybitnego kompozytora muzyki filmowej. Repertuar dobierany był wyjątkowo starannie, dzięki czemu powstał krążek o ciepłym, lirycznym charakterze. Projekt ten realizowany był we współpracy z kwartetem smyczkowym „AIRIS” i harfistką Elżbietą Baklarz. Partie solowe wykonuje Aleksandra Topor.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
24–31/07/2012 MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHÓRALNY IM. BELI BARTOKA W DEBRECEN (WĘGRY)

W lipcu b.r. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” brał udział w Międzynarodowym Konkursie im. Beli Bartoka w Debrecen, na Węgrzech. Decyzją Rady Artystycznej oraz Jury Konkursu Dziewczęcy Chór Katedralny “Puellae Orantes” otrzymał Nagrodę Specjalną największego węgierskiego wydawcy nutowego Editio Musica Music Publishing Ltd. za najwybitniejszą interpretację utworu obowiązkowego “Beatus vir”.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
26/04/2012 NAGRODA FRYDERYK 2012 ZA ALBUM „ŁUKASZEWSKI & BEMBINOW"

26 kwietnia 2012 r. podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, chór „Puellae Orantes” otrzymał najważniejszą nagrodę polskiego rynku muzycznego – statuetkę FRYDERYK 2012, za album „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki” w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
23/03/2012 DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ

23 marca b.r. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wystąpił podczas obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które miały miejsce w Szeged, na Węgrzech.

Chór wyjechał na zaproszenie województwa Csongrád oraz Polskiej Ambasady w Budapeszcie. W obchodach wzięli udział prezydenci Polski i Węgier.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 21/02/2012 NOMINACJA ALBUMU „ŁUKASZEWSKI & BEMBINOW. KOLĘDY I PASTORAŁKI” DO NAGRODY FRYDERYK 2012


Członkowie Akademii Fonograficznej wybierać będą laureatów tegorocznych nagród do 19 marca 2012 roku. Wyniki ich głosowania poznamy 26 kwietnia podczas Gali transmitowanej przez TVP 2. Do tego czasu koperty z nazwiskami zwycięzców przechowywane będą w depozycie notarialnym.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 15/01/2012 KONCERT W SALI KONCERTOWEJ UNIWERSYTETU MUZYCZNEGO IM. F. CHOPINA W WARSZAWIE

Koncert odbył się w ramach cyklu Interpretacje Muzyki Chóralnej w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Ten cykl koncertowy ma wieloletnią tradycję i cieszy się wielkim powodzeniem u publiczności. W minionych sezonach artystycznych Uniwersytet gościł liczne zespoły chóralne z ośrodków akademickich i środowisk muzycznych w Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 12/01/2012 KONCERT W FILHARMONII IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE

Koncert promował nagrodzony „Złotą Płytą” DVD album „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”.
Wykonawcami byli: Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” i Kwartet Smyczkowy „Dafô”. Dyrygowali: Ks. Władysław Pachota i Miłosz Bembinow.ZOBACZ WIĘCEJ >>

 07/01/2012 II TARNOWSKI KONCERT NOWOROCZNY

7  stycznia 2012 r. w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbył się II Tarnowski Koncert Noworoczny, w którym gościnnie wystąpiła światowej klasy Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Orkiestra nagrała dla Polskiego Radia ponad 9500 minut muzyki obejmującej repertuar od baroku do współczesności i wykonała setki koncertów transmitowanych przez Polskie Radio. Orkiestra współpracowała z  zagranicznymi radiofoniami, m.in: niemieckimi NDR, WDR, SFB oraz BBC w Londynie, CBC w Montrealu i radiofonią meksykańską, dla których nagrywała przede wszystkim muzykę polską.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

  

22/11/2011 PREMIERA ALBUMU CD/DVD „ŁUKASZEWSKI & BEMBINOW. KOLĘDY I PASTORAŁKI”

22 listopada w Tarnowskim Teatrze odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowemu albumowi CD/DVD „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”. Podczas konferencji obecny był kompozytor – Miłosz Bembinow. Album zawiera kolędy i pastorałki skomponowane i zaaranżowane dla chóru przez polskich kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
19/10/2011 ALBUM „ŁUKASZEWSKI & BEMBINOW" – ZŁOTA PŁYTA DVD

LINKI:

http://www.zpav.pl/rankingi/wyroznienia/zlote/dvd.phpZOBACZ WIĘCEJ >>

 
02/07/2011 NAGRODA MIASTA TARNOWA

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” został laureatem nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie twórczości artystycznej.

Nagroda ta jest przyznawana od dziewięciu lat w formie nagrody pieniężnej, statuetki, okolicznościowego dyplomu oraz wpisania laureata do Księgi Nagród Miasta Tarnowa.

ZOBACZ WIĘCEJ >> 
19/06/2011 KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU GUSTAVA MAHLERA

Z okazji 100 rocznicy śmierci Gustava Mahlera - jednego z najwybitniejszych symfoników w historii muzyki, Filharmonia Krakowska zorganizowała Gustav Mahler Festival.  Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wziął udział w Koncercie Finałowym Festiwalu, podczas którego została wykonana VIII Symfonia Es-dur Gustava Mahlera. Koncert odbył się 19.06.2011 r. w kościele Św. Katarzyny w Krakowie.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
12-15/05/2011 MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHÓRALNY IM. PROF. G. DIMITROVA W WARNIE (BUŁGARIA)

W dniach: 12 – 15.05.2011 r. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” brał udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Georgi Dimitrova w Warnie.
Tarnowski zespół został najwyżej oceniony w kategorii chórów młodzieżowych i pretendował do nagrody Grand Prix Varna 2011 jako jeden z trzech najlepszych chórów konkursu. Grand Prix wygrał chór Ateneo z Filipin (Manila). Jest to najstarszy uniwersytecki chór w Filipinach, którego historia sięga 1921 roku. Jest multi zwycięzcą międzynarodowych konkursów, co najlepiej świadczy o randze konkursu w Warnie.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

08/01/2011 TARNOWSKI KONCERT NOWOROCZNY

8 stycznia 2011 r. o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie odbył się Tarnowski Koncert Noworoczny. Na program koncertu złożyły się kolędy i pastorałki opracowane dla chóru „Puellae Orantes” przez kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa oraz kolędy opracowane na kwartet smyczkowy przez Zbigniewa Słowika.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

19/09/2010 JUBILEUSZ 25-LECIA DZIEWCZĘCEGO CHÓRU KATEDRALNEGO „PUELLAE ORANTES”

19 września 2010 r. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” świętował Jubileusz 25-lecia działalności artystycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ >>