NAGRANIA


Magnificate et Glorificate Dominum


  1. Te Deum

  2. Magnificat

 

 

W czerwcu 2006 r. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” nagrał płytę CD „Magnificate et glorificate Dominum”. Płyta zawiera dwa utwory: „Magnificat” Mariana Sawy i „Te Deum” Josepha Haydna.

 

„Magnificate et glorificate Dominum” została wydana z okazji jubileuszu 20-lecia działalności artystycznej „Puellae Orantes”. Specjalnie na tę okazję chór zamówił utwór „Magnificat”, który został skomponowany przez Mariana Sawę. Prezentowany był on przez „Puellae Otrantes” na przełomie lipca i sierpnia 2005 roku podczas międzynarodowych festiwali we Francji. Dzieło to zostało uznane za wybitne w literaturze chóralnej. W lipcu 2007 roku, utwór „Magnificat” był wykonywany przez połączone chóry podczas międzynarodowego oratoryjnego festiwalu Musique en Morvan, we Francji. Po raz pierwszy w 32. letniej historii festiwalu jednym z głównych dzieł był utwór polskiego kompozytora.

 

Promocja płyty odbyła się w Polsce, Niemczech, Belgii i Francji.

 

Płyta „Magnificate et glorificate Dominum” została nominowana do polskiej nagrody fonograficznej FRYDERYK 2006 w kategorii muzyki poważnej.

 

 

 

<< zobacz wszystkie albumy