Nagrania Chóru „Puellae Orantes”

Music of The World

(2022)


Inspiracją do powstania płyty „Music of the World” były podróże zespołu, dzięki którym chór zetknął się z różnymi kulturami i stylami muzycznymi. Udział w międzynarodowych konkursach, współpraca z wybitnymi artystami były niezwykle twórczymi doświadczeniami, którymi chór pragnął się podzielić, przybliżając odbiorcom - poprzez muzykę - piękno i różnorodność świata.

W albumie znalazło się 16 utworów. Są to wybitne, znane utwory klasyczne, operowe, rozrywkowe i folklorystyczne w aranżacjach chóralnych. O wyjątkowości krążka świadczy różnorodność stylistyczna utworów obejmująca swing, jazz, operę, folk i klasyczne pieśni w nowatorskiej oprawie chóru, fortepianu, harfy i kwintetu blaszanego. Szczególnym akcentem są utwory zaaranżowane na chór żeński i kwintet blaszany przez Philipa Lawsona – znakomitego brytyjskiego kompozytora, śpiewaka, laureat Grammy.

Album został zrealizowany we współpracy ze znakomitymi artystami – harfistką Elżbietą Baklarz, Łukaszem Farcinkiewiczem (kompozytorem i jednocześnie pianistą) a także kwintetem blaszanym Cracow Brass Quintet. Sesje nagraniowe odbyły się w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach.

Zobacz w sklepie

Missa pro Patria

(2019)


Album „Missa pro Patria” zawiera dzieło skomponowane przez Łukasza Farcinkiewicza, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Światowa premiera „Mszy za Ojczyznę” miała miejsce podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnowie, 10 listopada 2018 r.

Zamysłem artystycznym było powstanie dzieła na wskroś polskiego, stąd w poszczególnych częściach „Missa pro Patria” przeplatają się motywy zaczerpnięte z polskiej literatury muzycznej – polonezy i mazurki Fryderyka Chopina oraz pieśni: „Boże coś Polskę”, „Jak szczęśliwa Polska cała”, „Bogurodzica”, zaś w finale usłyszeć można motyw „Mazurka Dąbrowskiego”.

Album został zrealizowany we współpracy ze znakomitymi artystami. Specjalnie na potrzeby projektu powstała orkiestra – „Sinfonia Galicya”, której twórcą jest Piotr Tarcholik – I koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a całość poprowadził światowej klasy dyrygent – Alexander Humala.

Nagranie materiału dźwiękowego miało miejsce w grudniu 2018 r., w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Album został objęty patronatem medialnym przez RMF Classic.

Zobacz w sklepie

Christmas Time

(2017)


Zamysłem artystycznym albumu „Christmas Time” była prezentacja bogactwa i różnorodności utworów związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Stąd też obok tradycyjnych polskich kolęd na płycie znalazły się najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe, a obok chóru wystąpił kwartet smyczkowy i kwintet dęty.

Inspiracją do powstania albumu były koncerty noworoczne, które tarnowski zespół wykonywał z udziałem znamienitych gości, w tym z sekstetem wokalnym „The King’s Singers”, kwintetem dętym „Canadian Brass”, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus” czy Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Repertuar tych koncertów zawsze nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia. Były to projekty unikatowe, z repertuarem aranżowanym specjalnie na tę okazję. W albumie „Christmas Time” znalazły się utwory w całości opracowane dla chóru „Puellae Orantes” przez młodego, warszawskiego kompozytora, pianistę i dyrygenta, laureata międzynarodowych konkursów kompozytorskich – Łukasza Farcinkiewicza.

Do współpracy przy realizacji albumu „Christmas Time” tarnowski zespół zaprosił kwartet smyczkowy „Apotheosis” oraz „Krakowski Kwintet Blaszany”. Nagranie materiału dźwiękowego odbyło się 11, 12 i 13 września, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Album został objęty patronatem medialnym przez RMF Classic.

Zobacz w sklepie

Szlakiem Straussa

(2014)


W dniu 13 listopada 2014 r. w Tarnowskim Centrum Kultury podczas konferencji prasowej odbyła sie premiera płyty CD „Szlakiem Straussa”, wydanej przez chór Puellae Orantes.

Album został nagrany przez tarnowski chór oraz Orkiestrę Solistów Wiedeńskich. Ten artystyczny pomysł zrodził się po Koncertach Wiedeńskich zaprezentowanych przez austriackich i polskich wykonawców w styczniu 2014 r. Koncerty były entuzjastycznie odebrane przez licznie zgromadzoną publiczność w Krakowie, Katowicach i Lusławicach.

Na krążku znalazły się najbardziej znane walce i polki dynastii Straussów: Jana Straussa – ojca oraz synów: Jana Straussa i Józefa Straussa. Płytę wieńczy „Walc Warszawsko-Wiedeński” skomponowany na zamówienie chóru przez warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza. Utwór ten nawiązuje do tradycji straussowskiej, zawierając jednocześnie polskie motywy. Wszystkie utwory są wykonane wokalno-instrumentalnie, co decyduje o oryginalności wydawnictwa.

Zespołami dyrygowali: Wolfgang Sobotka - Wicegubernator Dolnej Austrii, będący jednocześnie uznanym dyrygentem oraz Piotr Gładki - kierownik artystyczny Orkiestry Solistów Wiedeńskich.

Nagrania zostały zrealizowane we wrześniu 2014 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Album „Szlakiem Straussa” został objęty patronatem przez RMF Classic. Partnerem Wydawnictwa jest TAURON Polska Energia. Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Zobacz w sklepie

Ave Maria

(2012)


Płyta „Ave Maria” zawiera 15 najpiękniejszych utworów do łacińskiego tekstu „Pozdrowienia anielskiego”. Jest to przekrojowy repertuar od chorału gregoriańskiego poprzez renesans, romantyzm, neoromantyzm aż po muzykę współczesną. W albumie znajdą się m.in. najsłynniejsze i najbardziej znane dzieła skomponowane przez: J.S. Bacha/ Ch. Gounoda i F. Schuberta, zaaranżowane specjalnie dla chóru. Wyjątkowym akcentem są utwory skomponowane na zamówienie chóru „Puellae Orantes” przez polskich kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora, Miłosza Bembinowa, a także opracowanie utworu Michała Lorenca – wybitnego kompozytora muzyki filmowej. Starannie dobrany repertuar, a także zespół wykonawczy (chór dziewczęcy, sopran solo, kwartet smyczkowy i harfa) pozwoliły na przygotowanie płyty o ciepłym, lirycznym charakterze.

Materiał dźwiękowy został nagrany na przełomie maja i czerwca 2012 r. we wnętrzach zamku w Nowym Wiśniczu. Wydawcą płyty jest „Musica Sacra Edition”. Album „Ave Maria” został objęty patronatem medialnym przez RMF Classic.

Zobacz w sklepie

Łukaszewski & Bembinow / Kolędy i pastorałki

(2011)


Album zawiera kolędy i pastorałki skomponowane i zaaranżowane dla chóru przez polskich kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa. Został on nagrany we współpracy ze znakomitym kwartetem smyczkowym „Dafô”.

Płyta CD „Łukaszewski & Bembinow” została nagrana studyjnie w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie 30 i 31 stycznia 2011 r. Płyta DVD jest rejestracją live Tarnowskiego Koncertu Noworocznego, który miał miejsce 8 stycznia 2011 r. w Bazylice Katedralnej. Podczas koncertu odbyło się prawykonanie suity kolędowej na chór żeński i kwartet smyczkowy „Dziecię Narodzone”, skomponowanej przez Miłosza Bembinowa, który dyrygował swoim dziełem.

Wydawcą albumu jest DUX .

Album „Łukaszewski & Bembinow” uzyskał status Złotej Płyty DVD, i jest to jedyne wyróżnienie przyznane przez Związek Producentów Audio-Video w kategorii DVD muzyki poważnej. W kwietniu 2012 roku album został nagrodzony statuetką FRYDERYK 2012 – najważniejszej nagrody polskiego rynku fonograficznego.

Zobacz w sklepie

Klasycy Wiedeńscy

(2009)


Album „Klasycy Wiedeńscy”, powstał we współpracy ze znakomitą Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO” pod batutą Marka Mosia - znakomitego skrzypka, kameralisty i dyrygenta. Repertuar powyższej płyty stanowią wybitne dzieła muzyki sakralnej Wolfganga Amedeusa Mozarta, Josepha Haydna i Michaela Haydna. „Klasycy Wiedeńscy” to płyta o bardzo ciepłym, lekkim i zarazem radosnym klimacie.

Nagrań dokonano w czerwcu 2009 r. we wnętrzach zamku w Nowym Wiśniczu. Płytę objął patronatem medialnym RMF Classic, a koncerty promujące „Klasyków Wiedeńskich” objął patronatem honorowym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy koncert odbył w Katedrze Św. Szczepana w Wiedniu. Był on wielkim sukcesem polskich wykonawców, którzy zostali gorąco przyjęci przez bardzo licznie zgromadzoną międzynarodową publiczność. Sama możliwość wystąpienia z koncertem w wiedeńskiej katedrze jest dla każdego artysty zaszczytem, przy czym warto zaznaczyć, że wykonawcy zostali nagrodzeni brawami na stojąco, co w przypadku niezwykle wymagającej wiedeńskiej publiczności jest ogromnym osiągnięciem. Organizatorem koncertu była Polska Ambasada i Polski Instytut w Wiedniu.

W Polsce odbyły się dwa koncerty. w Sali Balowej Zamku w Nowym Wiśniczu oraz Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Oba koncerty zostały bardzo ciepło odebrane. Krążek „Klasycy Wiedeńscy” otrzymał nominację do polskiej nagrody fonograficznej FRYDERYK 2010.

Zobacz w sklepie

Magnificate et glorificate Dominum

(2006)


W czerwcu 2006 r. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” nagrał płytę CD „Magnificate et glorificate Dominum”. Płyta zawiera dwa utwory: „Magnificat” Mariana Sawy i „Te Deum” Josepha Haydna.

„Magnificate et glorificate Dominum” została wydana z okazji jubileuszu 20-lecia działalności artystycznej „Puellae Orantes”. Specjalnie na tę okazję chór zamówił utwór „Magnificat”, który został skomponowany przez Mariana Sawę. Prezentowany był on przez „Puellae Otrantes” na przełomie lipca i sierpnia 2005 roku podczas międzynarodowych festiwali we Francji. Dzieło to zostało uznane za wybitne w literaturze chóralnej. W lipcu 2007 roku, utwór „Magnificat” był wykonywany przez połączone chóry podczas międzynarodowego oratoryjnego festiwalu Musique en Morvan, we Francji. Po raz pierwszy w 32. letniej historii festiwalu jednym z głównych dzieł był utwór polskiego kompozytora.

Promocja płyty odbyła się w Polsce, Niemczech, Belgii i Francji.

Płyta „Magnificate et glorificate Dominum” została nominowana do polskiej nagrody fonograficznej FRYDERYK 2006 w kategorii muzyki poważnej.

Nakład wyczerpany.

Christus natus est nobis

(2003)


W 2003 roku Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” nagrał i wydał płytę „CHRISTUS NATUS EST NOBIS”.

Powyższy krążek zawiera 20 tradycyjnych kolęd w opracowaniu współczesnych kompozytorów: Mariana Sawy, Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora i Marcina Łukaszewskiego. Wszystkie utwory zostały opracowane specjalnie dla chóru „Puellae Orantes”.

Nakład wyczerpany.

Jubilate Deo

(2000)


Nakład wyczerpany.


W dzień Bożego Narodzenia

(1998)


Nakład wyczerpany.

Musica Sacra

(1995)


Nakład wyczerpany.

Skip to content