10-24/11/2018 – Koncerty Galowe z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i światowe prawykonanie MISSA PRO PATRIA
24 listopada 2018
25/05/2019 – Premiera albumu MISSA PRO PATRIA
25 maja 2019
Show all / Pokaż wszystkie

30/12/2018 – PLATYNOWA PŁYTA „Christmas Time”

30 grudnia, podczas Koncertu Noworocznego, Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”, na ręce dyrygenta ks. Władysława Pachoty, otrzymał Platynową Płytę za album „Christmas Time”. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przekazane przez Dyrektora Organizacji Zbiorowego Zarządzania Związku Producentów Audio Video – p. Bogusława Plutę. Jest to spektakularny sukces, gdyż status Platynowej Płyty w muzyce poważnej jest ewenementem. W roku 2018 wyróżnienie przyznawane przez Związek Producentów Audio-Video, otrzymał jeszcze tylko jeden album, z muzyką Hansa Zimmera – światowej klasy kompozytora muzyki filmowej, dwukrotnego laureata Grammy.

Z tej wyjątkowej okazji chór wydał limitowaną serię winylowej płyty „Christmas Time”. Wyrażając wdzięczność za pomoc w wydaniu albumu, nagrodzonego Platynową Płytą, kierownictwo chóru wręczyło egzemplarz winylowej płyty wszystkim sponsorom.

Koncert Noworoczny odbył się w Centrum Sztuki Mościce i składał się z dwóch części. W pierwszej został zaprezentowany repertuar z nagrodzonej płyty, czyli polskie kolędy oraz najbardziej popularne na świecie utwory świąteczne w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza. Wraz z chórem wystąpił Kwartet Smyczkowy „Apotheosis” i „Krakowski Kwintet Blaszany”.

Na drugą część koncertu złożyły się utwory pochodzące z albumu „Szlakiem Straussa”, a więc walce i polki dynastii Straussów. Sławny noworoczny, wiedeński repertuar chór zaprezentował przy akompaniamencie fortepianowym Łukasza Farcinkiewicza – kompozytora i pianisty.

Sponsorzy koncertu:

Galeria zdjęć (fot. Adam Wróbel, Paweł Topolski)